Tilaa kevään juhliin kakut ja herkut henkilöstöravintolasta!

Kevään juhlat lähestyvät – oli edessäsi vappu, valmistujaiset, äitienpäivä tai muu merkkipäivä, meiltä voit hankkia tarjoilut helposti ja vaivattomasti.

Henkilöstöravintolamme valmistaa tilauksesta laadukkaat ja herkulliset täytekakut, juustokakut sekä muut suolaiset ja makeat juhlaherkut.

🎂 Tilattavissa mm.:

Täytekakut (esim. mansikka–vanilja, suklaa, hedelmä, laktoosittomat vaihtoehdot)

Juusto- ja hyydykekakut

  • Suolaiset piirakat ja voileipäkakut
  • Pikkuleivät ja muut kahvipöydän herkut
  • Pienet juhlapaketit kevään tilaisuuksiin

blsmblmslbs

Kokouspalvelut Ihalaisen kaivosalueella

Kokouspalvelut

ISS Palvelut toimittaa kaivosalueelle kokous- ja edustuspalvelut. Autamme tapahtumien suunnittelussa ja hoidamme kaiken toiveidenne mukaan.

Kokous- ja edustustarjoilujen tilaukset tehdään viimeistään kaksi vuorokautta etukäteen sähköpostitse osoitteeseen ravintola.kaivoksenhelmi@fi.issworld.com. Suuremmissa (yli 50 henkilöä) tilaisuuksissa tilaus tulee tehdä viimeistään viikkoa aikaisemmin. Tilausta tehdessä tulee ilmoittaa:

  • Aika
  • Paikka
  • Tilattavat tuotteet
  • Kustannuspaikka
  • Laskutusosoite

Mikäli sinulla herää kysyttävää, olethan yhteydessä meihin. Vastaamme kysymyksiisi mielellämme.

Johanna Lainejärvi

Vuoropäällikkö

050 596 0324

johanna.lainejarvi@fi.issworld.com

Tori Mediapolis maksuvälineet

Ravintolassa maksuvälineenä pankki- ja luottokortit, ePassi, Smartum, Edenred sekä Mobilepay. Emme vastaanota käteistä rahaa.

Kahvilassa maksuvälineenä käy pankki- ja luottokortit, ePassi mobiilisovellus, Edenred maksukortti sekä Mobilepay. Kahvilassa itsepalvelukassa joka on avoinna ma-su vuorokauden ympäri.

Kevään päivitetty ruokalista

Hei lukiolaiset ja henkilökunta!

Olemme päivittäneet ruokalistaamme keväälle 2026. Uusi ruokalista alkaa maanantaina 19.1.2026. Ruokalistalla olemme säilyttäneet vanhat suosikit, mutta tuoneet mukaan myös uutuuksia saamamme palautteen ja antamienne ruokatoiveiden perusteella.

Asiakastoiveiden ansiosta kevään ruokalistalla puuron kanssa tarjoillaan mansikkakiisseliä, pinaattilettujen kanssa juustokastiketta ja kanakastikkeen kanssa mustaherukkahilloa. Lisäksi ruokalistalle on tuotu uutuusruokina muun muassa toivomanne seilorin turska ja kebabkastike. Paljon toivottuja hedelmiä on myös lisätty ruokalistalle muun muassa kasvissosekeittopäivänä.

Jatkossa teillä lounastajilla on entistä enemmän mahdollisuuksia vaikuttaa ruokalistaan esimerkiksi ruokamaistatusten ja ruokatoimikunnan kautta. Pysykää kuulolla tulevista uudistuksista!

Terveisin, ravintolan väki